Stabilize Bitkiler

Korunmuş bitki, çiçek ve ağaçlar %100 doğal bitkilerden elde edilmektedir. Bitkilere yapılan işlem, bitkinin doğal özünün koruyucu bir maddeyle değiştirilmesinden oluşur ve bu tamamen ekolojik bir işlemdir. Kullanılan madde tamamen biyolojik olarak parçalanabilen bir maddedir. Bu doğal koruma tekniği sayesinde, korunmuş bitki, çiçek ve ağaçlar esnekliklerini ve doğal görünümlerini bakım gerektirmeden korurlar. Sulama, direk güneş ışığı, nem, özel bir işlem ya da parlatma işlemi gerektirmezler.

%100 Doğal ve Ekolojiktir

Tasarımlarımızda kullandığımız stabilize bitkiler eşsiz mekanlar sunar. Sadece korunmuş bitkiler ve çiçeklerden oluşan bu desenler; renkler, şekiller ve uyum ile size özel benzersiz tasarımlar ortaya çıkarır. Ayrıca uzun ömürlüdürler ve böceklenme yapmazlar. Doğada %100 geri dönüşümlüdürler ve iç mekanlarda ses yalıtımı sağlarlar. Uzun dönemli bir kalıcılık sağlayarak, uzun süre aynı doğallıklarını ve tazeliklerini sergilerler. Canlı bitkilerin ihtiyaç duyduğu bakımın aksine, belli periyotlarda yapılacak basit bir toz alma işlemi yeterli olacaktır.

Stabilize Bitkilerin Ömrü

Korunmuş bitkilerin ve çiçeklerin ömrü optimum koşullar altında minimum 5 ila 7 senedir. Bozulma sürecine girdiklerinde kararma, kuruma ve renk değişimleri oluşur. Korunmuş bitkilerin ömrünü kısaltan en önemli etmenler;

Direk güneş ışığı

Yüksek nem (Bitki türüne göre değişmektedir)

Suya maruz bırakma

Kötü kullanım

Stabilize Bitkilerin Avantajları


Özel solüsyon ve teknikle, dikkatle bakılmış doğal bitkiler uzun yıllar su, güneş ve toprak gerektirmeden ilk gün gibi görünmeye devam eder.

Güneş ve su istemeyen, toprağa ihtiyacı olmayan, bakım gerektirmeyen, çevre dostu bitkilerdir.
Gerekli koşullar sağlandığında 10 yıla kadar yaşamaktadır.
Karbondioksit salımı olmadığı için kapalı tüm alanlarda güvenle kullanılabilir.
Antibakteriyeldir: parazit ve böceklenme yapmazlar.
Estetik ve ekolojiktir.
Stabilize bitkiler mükemmel bir çözümdür. Göz alıcıdır ve egzotik bir havası vardır.
Fotosentez yapmazlar; hacmi sabit ve kontrol altında kalır.
Ses yalıtımı sağlarlar.
Yüksek kalitede doğal bir bitkilendirme çalışması yapılan alan, özellikleri sebebiyle uzun süre kalıcılık sağlar.