Dikey Bahçe

Silvanus

Dikey Bahçe Sistemleri

Peyzaj sektörüne yeni bir anlayış getiren dikey bahçe kavramı ,düz duvar üzerinde topraksız olarak özel bir sistemle keçe arasında bitkilerin yerleştirilmesi ve büyümesi ile oluşturulan bahçelerdir

Silvanus

Canlı dikey bahçeler uygulanacak olan binanın ya da duvarın altyapısına uygun şekilde gerekli mimari çizimler ve hesaplamalar yapılarak gerçekleştirilir.

Binaya gereksiz yük bindirmekten kaçınılarak en uygun materyal ve bitkiler özenle seçilerek uygulamaya başlanır. Dikey bahçeler sahip oldukları güçlü altyapı sistemleri sayesinde uzun yıllar ilk yapıldığı gibi etkisini sürdürürler. Bünyelerinde barındırdıkları otomatik sulama sistemi sayesinde besin ve su ihtiyacı karşılanan dikey bahçelerin uzaktan kontrol yöntemi ile de bakımları mümkündür.

Butik Bahçe firması olarak dikey bahçe uygulama projelerimizin yanı sıra isteğe göre uygulama sonrası bakım hizmeti de sunmaktayız.

Dikey bahçeler mekanlarımıza kattıkları canlılık ve hoş görüntünün yanı sıra ısı yalıtımı sağlayarak enerji tasarrufuna da katkı sağlarlar. Yalıtım tabakası gibi görev yapan dikey bahçe konstrüksiyon ve materyalleri sayesinde dışarıya kaçan ısı minimuma iner.

Dış mekan dikey bahçelerde istenildiğinde bitkilerle yazı, logo, şekil vb dekoratif görünümler oluşturmak mümkündür. Hayali tamamen size kalmış! Dilerseniz uzman mimar kadromuz tarafından dikey bahçe uygulama öncesi projenizin gerçeğe yakın 3boyutlu görsellerini oluşturabiliriz, böylece oluşturulacak tasarımın etkisine çok önceden varılabilmektedir.

Dikey bahçe uygulamalarının mülkünüzün değerini neredeyse iki katına çıkaracağını sakın unutmayın, bu eşsiz doğa tasarımından faydalanmak her zaman için bir ayrıcalık olacaktır.

Bakım Gerekmez & Uzun Ömürlü
Dikey bahçe ve yosun duvar ürünleriniz Su, Güneş, Toprak ve Bakıma ihtiyacı yoktur. Çok uzun yıllar, neredeyse 10 yıl tazeliklerini koruyabilmektedir.
Ortamdaki Hava Temizleme
Dikey bahçe ürünleri hava kalitesini yükselterek toksinlerin emilimini sağlamaktadır. Günlük hayatımızda daha sağlıklı ve rahatlatıcı bir ortam sağlamaktadır.
Doğal ve Zararsız
Dikey bahçe yosun duvar %100 doğaldır. Ormanların özenle toplanan bitkiler ve sorunlar çeşitli tuzlar ve boyalar ile mum yalanmaktadır.
HipoAlerjinik
Dikey bahçe ürünleri zehirli ve tehlikeli kimyasalları içermez. Çevre dostu doğal bir malzeme ve Anti Alerjiktir.
Yangına Dayanıklı
Dikey bahçe ürünleri isteğe bağlı olarak yanmaya dayanıklı ataşe dirençlidir. ISO 11925-2 uyarınca onaylanmıştır.
Uygulama ve Bakım
Dikey yosun ürünleri bakım ve budama gerektirmemeksizin uzun yıllar boyunca size ilk günkü tazeliğini sunar. Ayrıca Dikey Yosun duvar ürünleri her türlü yüzeye uygundur ve uygulaması arzu edilen her ortamda ve yüzeyde temiz ve basit şekilde uygulanabilir.
Silvanus

Dikey Bahçe Projeleri

Sizde soğuk gri duvarlardan kurtulmak ve doğaya farklı bir açıdan katkı sağlamak istiyorsanız her türlü dikey bahçe uygulama projesi için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Dikey bahçe sistemlerinde saksılı modüler sistem, keçeli sistem ve yosun duvar olmak üzere iç mekan ve dış mekan uygulamalarda alternatifler sunabilmekteyiz. Dikey bahçelerde kullanılan bitkiler özel olarak kendi seramızda üretilmekte olup, siz değerli yatırımcılar için uygun maliyetli fiyatlar ile sunabilmekteyiz.

Dikey Bahçe Nedir?

Dikey bahçe, hidroponik kullanarak dikey olarak askıya alınmış bir panelde bitki yetiştirmek için kullanılan bir tekniktir. Bu benzersiz yapılar bağımsız olabilir veya bir duvara tutturulabilir. Eski uygarlıklardan bu yana dikey bahçeler kullanılmıştır; birçok modern dikey bahçe yıllarca sürebilir ve günümüz işine bir doğa popu verebilir.

Dikey bahçeler , ofis alanındaki saksı bitkilerine harika bir alternatiftir . Saksı bitkileri herhangi bir yere yerleştirilme avantajına sahip olsalar da, yer kaplarlar ve çok fazla bakım gerektirirler. Bununla birlikte, dikey bahçeler ile bakımı yapılacak tek bir panel vardır ve herhangi bir profesyonel ortama bolca renk katar.

İş yerinizin, belki bir lobi, yaya geçidi veya toplantı odası için dikey bir bahçeyle yapılabileceğini düşünüyorsanız, bugün yerel Butik bahçe Peyzaj Dikey Bahçe ofisine başvurmanız gerekir . Ödüllü tasarımcılarımızdan biriyle konuşun ve iş yeriniz için öne çıkan bir yeşil duvar oluşturmak için neler yapabileceğimizi tartışın.

Dikey bahçeler veya yeşil duvarlar?

Dikey bahçeler birçok farklı isimle geçmektedir: canlı yeşil duvarlar, canlı duvarlar ve yosun duvarları sadece birkaç isim. Onlara ne demek istersen, bitki yaşamının bu dikey yapıları bir resim çerçevesi kadar küçük veya 60 ft genişliğinde bir başyapıt kadar büyük olabilir. Dikey bahçeler otel lobilerine, büyük şirket merkezlerine ve hatta küçük bir konut arka bahçesine yerleştirilebilir. Dikey bahçeler sadece etkileyici görünmekle kalmaz, aynı zamanda doğanın doğal sakinleştirici güçlerini kullanarak çevrenizde daha rahat hissetmenizi sağlar.

Kapalı dikey bahçeler

Dikey bahçeler yalnızca iç mekanınız için harika bir merkez oluşturmaz, aynı zamanda ortamınıza doğal hava akışına yardımcı olur. Bu bahçeler birçok farklı bitki türünden oluşabilir; eğrelti otları, ficus repens, pilea ve calathea, yeşil duvarlarda kullanılan en popüler bitki türleridir. Dikey bahçeler de çok fazla alan tasarrufu sağlar ve duvardaki boş alanları doldurur. Ofis ortamındaki birçok çalışan formaldehit ve karbon monoksit gibi birçok zararlı hava kimyasallarına maruz kalmaktadır. Dikey bahçeler, doğal temiz hava sistemi gibi çalışır ve daha iyi bir nefes alma ortamı ve genel olarak daha sağlıklı bir ortam sağlar. Tesisler ayrıca bina sakinleri için daha sessiz bir çalışma ortamı yaratan gürültü kirliliğinin azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

Dış dikey bahçeler

Ülke ve dünyadaki birçok bina, dış kısımlarına monte edilmiş dikey bahçelere sahiptir. Birçok dış bahçede yosun, asmalar bulunur ve diğer bitkiler genellikle dış mekanlara monte edilmiş dikey bahçelerde kullanılır. Dış dikey bahçeler, onları gelişmesini sağlayan doğal doğrudan güneş ışığına sahip olma avantajına sahiptir. Dış dikey bahçeler ayrıca binalara sıcaklık dalgalanmalarından, UV radyasyonundan ve şiddetli yağmurdan mükemmel koruma ve yalıtım sağlar. Yaz aylarında, dış dikey bahçeler, etrafındaki havayı soğutmaya yardımcı olan evapotranspirasyon adı verilen bir işlemi kullanır. İklimler Kuzey Amerika’da büyük ölçüde farklı olduğu için, Butik bahçe Peyzaj Dikey Bahçe’un kurduğu dış duvarlar için bitkiler eyalet iklimi tarafından seçiliyor, bu nedenle yeşilliklerin bakımı daha kolay olacak

Dikey Bahçe Sistemi

Çoğu kapalı dikey bahçeler Butik bahçe Peyzaj Dikey Bahçe dan bakımı kolaydır panel veya tepsi sistemi var. Sage Vertical Garden sistemi gibi panel sistemleri, güzel dikey bahçelerinizi lobi veya ofis duvarlarında korumanıza yardımcı olabilir. Bazı projeler için, GSky Versa Wall gibi bir tepsi tabanlı sistem yararlı olacaktır. Bu tip bir sistem, bitkilerin nemli kalmasına yardımcı olmak için polipropilen tepsiler ve suya dayanıklı bir destek tahtası kullanır. Sistemlerin bakımı konusunda uzmanlığınız yoksa, dikey bir bahçe uygun bakım olmadan kolayca başarısız olabilir. Bu sadece bitkileri sulamak değil aynı zamanda ölü yaprakları budamak ve çıkarmak anlamına gelir. Çoğu dikey bahçe sistemi, bir miktar bakım gerektiren olmasına rağmen, bitkileri gerektiği gibi sulandıran karmaşık sulama sistemlerine sahiptir. Neyse ki, Butik bahçe Peyzaj Dikey Bahçe ayrıca birçok farklı sistemde aylık bakım sağlıyor

Dikey etli bahçeler

Etli meyveler bitki meraklıları arasında popülerdir, çünkü alan verimli, renkli ve bakımı çok kolaydır. Succulents ayrıca yangına dayanıklıdır ve çok su sıkıntısı olan bir bölgedeyseniz harika alternatifler sunar. Bu nedenle sulu meyveler, dikey bahçeler için mükemmel bitki seçenekleridir. Sulu meyvelerin sert ve etli bir dış yapıya sahip oldukları iyi bilinmektedir, bu da iç mekanlar için onları harika adaylar yapar. Etli meyveleri seçmek, dikey bahçenizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillendirmeyi ve şekillendirmeyi çok kolaylaştırır. Sulama ve diğer bakım, sulu meyveler için daha az ihtiyaç duyulurken, herhangi bir alana harika bir estetik sağlarlar.

Düşey bahçeleri ne zaman düşünmelisiniz?

Bu sorunun cevabı, işiniz için ne yapmak istediğinize bağlıdır. Dosya dolabının üstünde ve yerde sadece birkaç bitki olmasını istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Ancak, geniş bir lobi alanınız veya bazı şeyleri aydınlatmak için gerçekten yeşilliklerle kullanabileceğinizi düşündüğünüz geniş bir alan varsa, yeşil bir duvar sizin için mükemmel olabilir. Butik bahçe Peyzaj Dikey Bahçe tasarımcıları, işletmenizin hangi alanlarının dikey bir bahçeden faydalanabileceğini belirlemenize yardımcı olabilir. Hangi yeşil duvar çözümünün sizin için en uygun olacağını belirlemenize yardımcı olabiliriz.

Dikey bahçeler neden ofisler için mükemmel?

Bürolar genellikle çok sayıda insanın nispeten küçük bir alana tıkanması ile bilinir. Eğer yaratıcılığı ve genel ruh sağlığını geliştirmek için yeşillik veya doğayı görmek için kolay erişimi olan ofis çalışanlarını gösteren çalışmaları göz önünde bulundurursanız ve yeşil bir duvarın neden önemli olduğunu görmeye başlarsınız. Ayrıca, bir Butik bahçe Peyzaj Dikey Bahçe tasarımcısıyla çalışırken, dikey bahçenin gerçekten öne çıkmasını ve şirketinizin dekoruyla çalışmasını sağlamak için sizinle birlikte çalışırlar. Logonuzun ortasında yaşayan bitkilerde büyüyen dikey bir bahçe ister misiniz? Bu bir Butik bahçe Peyzaj Dikey Bahçe yeşil duvarı ile mümkündür. Yeşil duvarlar havayı temizlemeye yardımcı olur, bitkilerin ürettiği taze oksijen ile havayı iyileştirir. Yeşil duvar bir konuşma başlatıcısıdır ve “wow” faktörü ile işinizi en üst düzeyde tutar. Bu nedenle, dikey bahçeler ofisler için mükemmeldir, çünkü nispeten küçük bir alanda birçok bitkiye uyar ve ofisin daha iyi görünmesini sağlar. Butik bahçe Peyzaj Dikey Bahçe’a ulaşın! Bir ofiste veya herhangi bir iç ortamda yeşillik birçok avantaja sahiptir, ancak en büyük avantajı yüklendikten sonra hissedeceğiniz yoldur. Zaman zaman, birçok çalışma bitkilerin çalışma ortamlarında ruh halini iyileştirmede çok büyük bir etkisi olduğunu göstermiştir. Alanınız için dikey bir bahçe kurmak istiyorsanız , lütfen danışma için Butik bahçe Peyzaj Dikey Bahçe ile iletişime geçin .

Dikey bir bahçe ister misiniz?

Butik bahçe Peyzaj Dikey Bahçe’a ulaşın! Bir ofiste veya herhangi bir iç ortamda yeşillik birçok avantaja sahiptir, ancak en büyük avantajı yüklendikten sonra hissedeceğiniz yoldur. Zaman zaman, birçok çalışma bitkilerin çalışma ortamlarında ruh halini iyileştirmede çok büyük bir etkisi olduğunu göstermiştir. Alanınız için dikey bir bahçe kurmak istiyorsanız , lütfen danışma için Butik bahçe Peyzaj Dikey Bahçe ile iletişime geçin .